Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Obwieszczenie o naborze wniosków o dofinansowanie zadania polegającego na unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Strzeleczki w roku 2022

Strzeleczki, 08.02.2022 r.

OSII.6232.1.1.2022.KR

OBWIESZCZENIE

o naborze wniosków o dofinansowanie zadania polegającego na

unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Strzeleczki w roku 2022

W związku z prowadzonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu naborem wniosków o dofinansowanie w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”,

zawiadamiam

że z dniem 14.02.2022 r. rozpoczyna się nabór wniosków dla mieszkańców gminy Strzeleczki chcących skorzystać z dofinansowania realizacji zadania polegającego na unieszkodliwianiu wyrobów azbestowych z terenu gminy Strzeleczki w 2022 r.

Dotacją objęte mogą zostać demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Częścią kosztów, których nie obejmie dotacja, obciążony zostanie beneficjent końcowy, czyli właściciel nieruchomości.

Osoby zainteresowane pozbyciem się azbestu z terenu swoich posesji zobowiązane są do złożenia kompletu uzupełnionych dokumentów tj.:

  • wniosku,
  • oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest,
  • kopii zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę – w przypadku wymiany pokrycia dachowego wraz ze zmianą konstrukcji dachu,
  • oświadczenia.

W przypadku zalegania azbestu na budynku, który jest ściśle związany z prowadzoną działalnością gospodarczą lub rolniczą konieczne jest złożenie dokumentów w poszerzonym zakresie. Wówczas udzielona pomoc będzie nosić znamiona pomocy de minimis.

Formularze i wnioski dostępne są na stronie internetowej www.strzeleczki.pl oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Strzeleczkach, Rynek 4, pok. 112.

Termin składania wniosków o dofinansowanie: 04.03.2022 r.

W związku z obecną sytuacja pandemiczną oraz zasadami funkcjonowania Urzędu Gminy Strzeleczki, zachęcamy do kontaktu telefonicznego przed wizytą w urzędzie.

Dodatkowe informacje dostępne są pod nr 77 407 66 65.

 

 

Wójt Gminy Strzeleczki

 mgr Marek Pietruszka

 

DOCXObwieszczenie o naborze wniosków na dofinansowanie zadania polegającego na unieszkodliwianiu azbestu w 2022 r..docx (19,61KB)
XLSWniosek dot. unieszkodlwiania azbestu.xls (25,00KB)
DOCXZałącznik do wniosku - informacja o wyrobach oraz ocena ich stanu.docx (23,10KB)
DOCOświadczenie wnioskodawcy.doc (37,00KB)